Älkää sitten käyttäkö hei korttia
Ostoksianne seurataan. Eikä bonuskortteja. Tietenkin pitkälle vietynä teidän jälkeen kuitit kerätään kaupan toimesta jopa käteisostoissa.
Tarkemmin ajatellen mitä väliä.
Kommentit (3)
samalla pitäisi varoittaa puhelinten käyttämisestä, koska niiden kin avulla voi seurata. Tai vessan vetämisestä, koska jätevesiäkin seurataan ja niistäkin voi jäljittää mistä kaupunginosasta ja jopa mistä asunnosta joku vessanveto tuli (toki tuo vaatii erilaisten tialstojen ja seurantatietojen yhdistämistä ja on hyvin kallista, mutta se siis onnistuu siis nykyisin jo) ja kaupungeilla, busseissa ja takseissa olevat valvontakamerat.
meitä seurataan nyt jo niin paljon että ihan turha miettiä edes sitä. Keskittyy vain siihen, että elää lakien mukaan ja toisia kunnioittaen, niin hyvä tulee.
No mitä nämä ostosten seuraajat noilla tiedoilla tekevät?