liikuntavammainen ystäväni haluaa lähteä kanssani roadtripille, ilmastointilaitetta ei saa käyttää
Ilmeisesti liikuntaelimistä vammaisuus on liikkunut jo pääkoppaan. En siis missään vaiheessa ole edes antanut ymmärtää, että haluaisin reissulleni seuraa mutta hän on keksimyt että tulee mukaan.
Hän kykenee omien sanojensa mukaan ajamaan myös muutaman pätkän, mutta on jatkuvasti lähelläpiti-tilanteissa kun ei pysty katsomaan sivulle.
Miten todeta että meistä jompi kumpi jää kotiin?
Kommentit (8)
Sano suoraan, että haluat tehdä tämän reissun yksin. Oma auto oma lupa.
Toki, jos haluat niin voit sanoa, että ens kerralla voidaan suunnitella yhteinen reissu. Vähän riippuen miten kaikki nyt sujuu.
Jompi kumpi jää kotiin? Miksi sinä nyt tarvitset kaverin suosutumusta lähteä reissuun?
Mikä ihmeen ilmastointilaitteen käyttökielto??
Vierailija kirjoitti:
Mikä ihmeen ilmastointilaitteen käyttökielto??
Tulee nuha?
No jää sinä kotiin ja anna kaverin lähteä yksin.
No menet yksin, tarviiko siitä mitään kenellekään edes sanoa? Vai onko ystäväsi päivystämässä autosi luona 24 tuntia vuorokaudessa?
Vierailija kirjoitti:
No menet yksin, tarviiko siitä mitään kenellekään edes sanoa? Vai onko ystäväsi päivystämässä autosi luona 24 tuntia vuorokaudessa?
En tiedä, voi olla. hän on alkanut vetämään jotain kolmiolääkkeitä.
Juostaan autolle kilpaa!