Meneeköhän kesävaatepaketit jo kaupaksi? Siis huutiksessa?
Siivoilin tänään kaappeja ja löysin aikasta paljon lasten pieniä vaatteita. Mukana on aika paljon kesävaatteita; shortseja, hellemekkoja, capreja jne.
Tyttöjenvaatteiden koot ovat 80-104 cm ja poikien vaatteet ovat 74-98 cm.
Kommentit (5)
Meiltä kun löytyy noita vaatteita aivan älyttömät paljon. Meillä on viisi lasta ja joukossa on kahdet kaksoset. Joten vaatetta löytyy.
hyvin näyttää menevän kaupaksi isotkin paketit
Silloin postikulut per vaate on aika tyyriit. Tosin on noillekin joskus huutajia.
Mutta pienempiä paketillisia ei edes kannata lähettää pakettina, vaan pakata ainakin esim. pari puseroa per kirjekuori. Jopa neljä erillistä kirjekuorta voi olla halvempi postittaa kuin paketti.
Ei siis noin kuinka tuossa kirjoitit vaan esim. ne 104 cm:t ihan omaan. Kyllä ihmiset sitten huutaa useampaa pakettia sulta ja ottavat samassa postituksessa, jos haluavat.
Ja muista merkitä euromääräiset postikulut kohteeseen. Tätä puutetta näkee niin paljon nykyään huutiksessa, että aina on paikallaan muistuttaa asiasta. Moni huutaja hyppää kohteen yli, jos postikuluja ei ole kerrottu.