Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milloin pyysit jotakuta ensitreffeille?

Vierailija
30.06.2024 |

Itse en ole tehdyt aloitetta sataan vuoteen - paitsi Tinder-treffeilä olen toki saanut pakkeja. Muualla elämässä vaatii enemmän kanttia pyytää treffeille.

Pari viikkoa lykkäsin, sitten tein aloitteen - ja sain kohteliaat pakit. No huomaan että elämä jatkuu. Olen vain ylpeä itsestäni että edes kysyin ja harmi etten aiemmin hoitanut pois alta.

Jos tekisi aloitteita alvariinsa, niin varmaan siihen tottuisi, mutta en minä kiinnostu kenestäkään kuin ehkä kerran pariin vuoteen. Ihan kiva se oli kun vähän jännitti, vaikka lopputulema ei ollutkaan menestys. En haluaisikaan että asiasta tulisi arkista ja yhdentekevää, mutta ei ihan näin paljon kannattaisi jännittää, kun ei niihin pakkeihin kuole.

Milloin viimeksi teit aloitteen? Miten kävi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska vaimo teki aloitteen, niin varmaan sitä ennen joskus 25 vuotta sitten. 

Vierailija
2/3 |
30.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Reilu 2v. sitten. Olemme parisuhteessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eilen kadulla. Kysyin nuorelta naiselta: 'lähtisitkö kanssani sänkyyn?'. Hän ei pitänyt treffi kutsusta.

T. M51

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi