Milloin pyysit jotakuta ensitreffeille?
Itse en ole tehdyt aloitetta sataan vuoteen - paitsi Tinder-treffeilä olen toki saanut pakkeja. Muualla elämässä vaatii enemmän kanttia pyytää treffeille.
Pari viikkoa lykkäsin, sitten tein aloitteen - ja sain kohteliaat pakit. No huomaan että elämä jatkuu. Olen vain ylpeä itsestäni että edes kysyin ja harmi etten aiemmin hoitanut pois alta.
Jos tekisi aloitteita alvariinsa, niin varmaan siihen tottuisi, mutta en minä kiinnostu kenestäkään kuin ehkä kerran pariin vuoteen. Ihan kiva se oli kun vähän jännitti, vaikka lopputulema ei ollutkaan menestys. En haluaisikaan että asiasta tulisi arkista ja yhdentekevää, mutta ei ihan näin paljon kannattaisi jännittää, kun ei niihin pakkeihin kuole.
Milloin viimeksi teit aloitteen? Miten kävi?
Kommentit (3)
Reilu 2v. sitten. Olemme parisuhteessa.
Eilen kadulla. Kysyin nuorelta naiselta: 'lähtisitkö kanssani sänkyyn?'. Hän ei pitänyt treffi kutsusta.
T. M51
Koska vaimo teki aloitteen, niin varmaan sitä ennen joskus 25 vuotta sitten.