Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuuluuko sälekaihdinten olla tiiviit?

Vierailija
29.01.2007 |

Laittakaapa nyt kaihtimet kiinni ja katsokaa näkyykö säleidin välistä ulos, esim. kun seisot metrin päässä ikkunasta. Meillä alimpien, n. 10 säleen välistä näkyy selvästi ulos. Alimpien säleiden välissä on 1/2 - 1 cm rako. Vai olenko vain turhan tarkka? En kyllä muista koskaan ennen nähneeni noin " löysän" oloisia kaihtimia, aivan kuin eivät menisi täysin kiinni, vaan jäävät hieman auki. Onko siis aihetta tehdä reklamaatio? Kaihtimet tulivat siis talopaketin mukana ikkunatoimituksen yhteydessä ja olivat valmiiksi asennettuina ikkunoihin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne menevät ihan kiinni toisiinsa ollessaan suljettuina.

Vierailija
2/4 |
29.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

:) Kaihdinten kuuluu olla tiiviit. Jos ne on sulejtut niin läpi ei pidä näkyä muualta kuin niistä pienistä rei' ist' mistä narut menevät läpi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

joko " lisää mielipiteitä" tai lisämielipiteitä" .

Vierailija
4/4 |
29.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelin, että kyselenpä muilta ja valitan uudestaan, jos ne tosiaan kuuluu olla tiiviit. Käykää nyt kattoon niitä kaihtimianne, älkääkö vastatko muistin perusteella. Meillä kyllä mielestäni oli täysin tiiviit kaihtimet edellisessä asunnossa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi neljä