Tiedättekö miten on mahdollista
Kontrolloida mahdollisimman paljon jonkun elämää?
No ne perinteiset salakuuntelu tai katselu, mutta pelkästään kaappaamalla puhelin- ja muu viestintä, kuten netti ja s-posti, voidaan puuttua lähes kaikkeen, mitä henkilö hoitaa niiden kautta. Salakuuntelulla voidaan taas helposti sotkea ihmisten suhteita levittelemällä valheita ja juoruja, jotka saadaan enemmän uskottaviksi sajakuuntelulla saaduilla tiedoilla, koska eihän tomppelimmat ikinä ajattelisi, että jotain tuollaista voisi olla taustalla. Voidaan esiintyä helpommin henkilön lähipiiriin kuuluvana tai jopa netissä kyseisenä henkilönä.
Jos joku siis ajattelee "Miten muka on mahdollista, että jonkun asioita hoidettaisiin epäasiallisesti jokaisessa instanssissa missä asioi. Tai hänestä olisi juoruilu jotain epäedullista tai kohdeltaisiin jopa laittomasti kähes kaikissa paikoissa, missä asioi..."Ei kyse ole muusta kun siitä, että että eräs epäasiallisesti ja laittomasti toimiva liiga on ulottuanut lonkeronsa kaikkialle ja pystyy tarvittaessa esittämään jonkun tietyn "instanssin" toimijaa esim. puhelimessa.
Laajalle levinneessä toiminnassa, missä mukana valta-asemassa toimivia, voidaan tietty joukko pistää ihan kaikkialle, missä uhri asioi, jopa niihin missä asioi fyysisesti ja jopa virallisiin virastoihin ja muihin paikkoihin, kuten terveydenhuoltoon. Etukäteistiedot menemisestä on saatu hakkeroiden (puhelin ja nettiliikenne) ja ennakkoon ollaan jo näytelmät valmiina.
Kommentit (5)
Kerropa että mikä sun pointti on näissä jutuissa? Vaikutat luuseriksi jolla ei ole mitään muuta elämää kuin jankata yhtä ja samaa asiaa. Mene vaikka töihin ettet veronmaksajien rahoilla loisi.
Vierailija kirjoitti:
Kerropa että mikä sun pointti on näissä jutuissa? Vaikutat luuseriksi jolla ei ole mitään muuta elämää kuin jankata yhtä ja samaa asiaa. Mene vaikka töihin ettet veronmaksajien rahoilla loisi.
Luuserilta
Kuuntele lisää rikos podcasteja,sinusta tulee mestari.
Ok