Wilma Murrossa hieman diivan piirteitä havaittavissa
Hän kertoo iltapäivälehdissä, että häneltä ihmiset kyselevät jatkuvasti, että miten akillesjänne voi. Hän kommentoi asiaa, että mitä se kenellekään kuuluu. Kyllä jalat maanpinnalla oleva urheilija ymmärtäisi, että lähes kansallissankarin asemassa olevan ihmisen asiat kiinnostava ja ne kyselyt ovat hyväntahtoisia, kuin kannustuksia, koska ollaan kiinnostuneita urheilijan tilasta.
Vaikka kyselyt voivat olla hieman rasittavia, niin kyllä se, että sanotaan, että mitä se kenellekään kuuluu, on kyllä väärä suhtautuminen ihmisten kiinnostukseen.
Kommentit (3)
Hommaisi sellaisen t-paidan missä lukee esim. Akillesjänne on taas kunnossa, Akillesjänne on jo parempi, ym. ym..
Ei kai se haittaa jos joku joskus kysyy, mutta kun 20. kerran saman päivän aikana vastaat samaan kysymykseen niin kyrsiihän se. Varsinkin jos jalka ei ole ihan terve, mikä tarkoittaa hyvästejä mitalisijoille arvokisoissa tänä vuonna.
Mediassa paistatellaan ja ihmettelee, kun ihmiset ovat kiinnostuneita.