Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lääkärin tekemä työkyvyn arviointi, miten tehdään?

Vierailija
23.05.2024 |

Onko joku ollut työterveyslääkärin tekemässä tunnin kestävässä työkyvyn arvioinnissa? Mitä siellä tehdään? Kuinka kognitiivista työkykyä arvioidaan?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

ota mukaan lausunto, jos erikoislääkäriltä on sellainen työterveys tutkimus on aika huono. jotain liikerata ja muuta tutkitaan huonosti.selitä mitä ongelmia on ,mikä paikka ei toimi,mitä et pysty tekeen.johonkin aivojuttuihin neuropsykologinen tutkimus on olemassa.fysio ja toimintaterapeutit voi tehdä esim.virallisia invaliditeetti tutkimuksia osittain. yritä saada tutkimuksia julkiselta ja mittauksia jos kremppaa esim.käsissä tai jaloissa ja pyydä lausunto ja tulospaperi itselle.

Vierailija
2/3 |
23.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millainen se neurologinen tutkimus on, jos tekee tietotyötä? 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tunnin aika lienee pääasiassa haastattelu, ellet ole siellä työterveyshuollossa jo aiemmin runsaasti asioinut. Toki on eri asia, arvioidaanko soveltuvuuttasi työhönotossa vai tutkitaanko sinua jo olemassaolevien oireiden pohjalta. Tästä kaikesta siis riippuu, mutta työterveyshuolto tyypillisesti arvioi, pitäisikö tutkia jotain jossain perusteellisemmin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kahdeksan