Perheenäiti hidasti kaupan kassajonon ostoksillaan.
Normaslin ihmisen ostot kassa ojensi suoraan käteen kun perheenäidillä oli parempaa tekemistä. Mikä ei ollut ostosten pakkaaminen. Mistä näitä tulee?
Kommentit (12)
Pienille ostoksille on itsepalvelukassat olemassa, että voithan hyvin käyttää niitä? Isommat ostokset hoidetaan sitten perinteisen kassan kautta. Vai olitko itse menossa maksamaan käteisellä, ja hidastamaan turhaan siinä samassa muiden ostosten tekemistä?
Joskus voisi lukea tekstit ennen lähettämistä.
Vierailija kirjoitti:
Pienille ostoksille on itsepalvelukassat olemassa, että voithan hyvin käyttää niitä? Isommat ostokset hoidetaan sitten perinteisen kassan kautta. Vai olitko itse menossa maksamaan käteisellä, ja hidastamaan turhaan siinä samassa muiden ostosten tekemistä?
Mielelläni käyttäisin niitä koska olen nopea ja tutkinut tarkkaan, miten kassalta selviää mahdollisimman nopeasti. Valitettavasti pikakassoillakin (s-ryhmän kaupoissa ovat nimenomaan tuolla nimellä) on näitä hidastelijoita, jotka tuntuvat nauttivan siitä että takana turhaudutaan. Eikö kassaa voisi opetella käyttämään silloin kun ei ole ruuhkaa, tai sitten mennä ihan vaan normikassalle?
Kauhea rikos. Pitäisi saada tuosta vähintään elinkautinen. Parempi kuitenkin olisi kuolemantuomio.
Onko niihin säädetty jokin nopeus? Mikä on maksiminopeus?
Siellä on ollut joku nainen joka on ostanut paljon tavaraa eikä ole pitänyt kiirettä niiden pakkaamisen kanssa ja kassa on sitten antanut seuraavalle asiakkaalle ne ostetut tuotteet käteen kun siellä pakkauspäässä on ollut vielä edellisen ostokset. Aloitus suomennettuna, olkaa hyvä.
Nyt on sekavaa settiä. Hengähdä vähän ja odota, että kupla otsassa laskeutuu.
Sait ilmeisesti ostoksesi. Mikä tässä on ongelmana? Kiirekään ei ole ongelmana, kun on aikaa meiskata vauva-palstalla.
Mikä hemmetin kiire voi jollain olla, kaupassa? Tilaa netistä, ja lähde kauppoihin vain kun ei ole kiire eikä huono tuuli! Ei kuulu sinulle ollenkaan, miten paljon joku perheenäiti ostaa tai millä maksaa tai mitä tekee!
Normalsissa (=kaupan nimi) tosiaan vähän ahtaat pakkaustilat. Varsinkin, jos on ruuhkaa ja ostaa enemmän tuotteita. Itsekin saanut välillä pikkuostokset myyjältä suoraan käteen maksun jälkeen. Ihan ok, pääsen silloin pikaisesti poistumaan ja annan tilaa seuraaville. Outoa kyllä jos joku jää ostostensa kanssa siihen hidasteleen ja muuta touhuileen.
Mitä horiset?