Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jos haluat tutustua täydelliseen ihmiseen

Vierailija
07.05.2024 |

Etsi käsiisi vauvapalstalla kirjoittava avo/avioliitossa oleva nainen,  hänellä lapsia mutta ei itse ole vielä anoppi eikä mummi.

Tuossa hyviä merkkejä sinne Tinderiinkin valintoja tehdessä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä äitiyden myötä kyllä parhaimmankin itsetunnon omaava nainen löytää itsestään riittämättömyyden tunteita. Koska jokainen äiti haluaa lapsilleen vain parasta, tulee helposti pohdittua, tekeekö varmasti äitinä asioita oikein tai tekeekö riittävästi. Lisäksi ympäristö pitää huolen siitä, että äidit tietävät, kuinka paljon heiltä vaaditaan ja kuinka pieninkin virhe lapsen hoidossa tai kasvatuksessa pilaa lapsen elämän väistämättä.

Samalla kun tulee äidiksi, joutuu miettimään omaa rooliaan myös puolisona ja työntekijänä. Äidin rooli vie väistämättä aikaa ja energiaa. Tämä energia on pois jostain muualta. On hyvä, että naisista edes osa tuntee selviävänsä elämänsä haasteista hienosti. Se on mahtavaa, vaikka aloittaja taitaa olla eri mieltä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla