Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

SDP vaatii säästöehdotuksessaan eläkeiän nostoa 70 vuoteen, "ikääntyneillä paljon käyttämättömiä voimia"

Vierailija
15.04.2024 |

Vasemmistossa niin harva työssä että eivät ymmärrä kuinka raskasta työelämä on.

Jaksaako 70 vuotias vielä raskasta hoitotyötä tai vaikkapa poliisin työtä? Asiakkaina 50 vuotta nuoremmat maa- muuttajamiehet vaikka poliisilla, saadaanko jatkossa roistoja kiinni? Montako 70 vuotiasta pappaa tarvitaan raahaamaan parikymppinen ja parimetrinen yksin.tullut Pa.ko.lislapsi- mies maijan perälle, näitä SDP haluaa vähintään puoli miljoonaa lisää 10 vuodessa?

Haluaako ihmiset olla töissä 70 vuotiaiksi asti vai onko sittenkin nykyhallituksen linja parempi että työttömille töitä ja yhä useampi osallistumaan hyvinvoinnin kustannuksiin työttömänä makaamisen sijasta?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.04.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marin ex viisikko hallinto tuhosi jo Suomen ja suomalaisten talouden ja ostovoiman 2020-2023. Mitään ei ole enää tehtävissä asialle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla