Ero tilanteessa, miten olette jakaneet valokuvat?
Tuskaista hommaa.. Jokainen esine mitä pistän laatikkoon herättää kauheen itkun ja nyt pitäis miettii mitä tehdään valokuville. :/
Kommentit (5)
Meillä on lapsista kuvia n. 3000kappaletta 3vuoden aikana.. Kai ne sit pitää vaan jotenkin enttententten systeemillä jakaa.. Niin raastavaa tämmöinen.
Me ollaan oltu yhdessä 10 vuotta eikä meillä ole paperikuvia kuin muutama hassu, kaikki lasten kuvat ym. tärkeät on koneella. Helppohan ne on sähköisessä muodossa jakaa vaikka koko suvulle. Ja voihan tavallisistakin kuvista teettää kopiot, vaikka negat olisivatkin hukassa.
Meillä ei ollut yhteisiä albumeita vaan kumpikin keräsi omia. Molemmat harrastimme valokuvausta.
Nimittäin cd:lle polttaminenkaan ei ole ollenkaan varma konsti. Minä olen teettänyt ihan jokaisesta kivasta digikuvasta myös paperikuvat.
eli meillä oli sikäli helppoa, että molemmilla oli ennen pariutumista omat kamerat joilla tykättiin kuvata. Tosin mies ei osallistunut yhteisten vuosien aikana lasten kuvaamiseen lainkaan, minä otin itse kuvia ja maksoin kehityksen, mutta kyl se olisi eron hetkellä ottanut puolet...! Annoin laatikollisen negoja ja sanoin että teettää siitä niin paljon kuin huvittaa. Taisi skannailla niitä negoja sitten.
Anna miehelle negat ja pidä itse kuvat tai toisinpäin.