Onko työantajallasi mökkejä tarjolla?
Muistan, kuinka joskus vuosituhannen alkupuolella silloisella työnantajalla oli. Ne olivat mukavia paikkoja mennä. Miksi niitä ei enää juuri millään yrityksellä ole?
Kommentit (11)
Kyllä meillä on, joku Lapin tupa menee myyntiin mutta täällä lähiseudulla on kolmekin kohdetta
Ei ole. Tai ei ole kerrottu jos on.
Oli ennen, mutta ne myytiin. Nykyään on jotain paskoja holiday clubin lomaosakkeita.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole, julkinen sektori.
Meillä juurikin hyvinvointialueella on kolme lähikohdetta ja Lapin erämaja menee myyntiin. Muistaakseni Lapissa oli joskus muinoin joku toinenkin mutta en ole noista niin perillä kun en koskaan ole käyttänyt / ollut tarvetta. Sitä en tiedä tuliko tämän hyvinvointialueliitoksen myötä jotain kaupungin kohteitakin mukaan mutta nuo olivat ainakin vanhoja sairaanhoitopiirin.
AY-liikkeillä on mökkejä ympäri Suomea. Ei tartte työpaikan mökkejä.
Meillä on jotain loma-osakkeita. Varausjärjestelmä on niin hämärä, että en koskaan ole onnistunut osallistumaan arvontaan paremmista viikoista. Hintakin on kohtuullisen korkea. Tai sitten jämäviikoilla on jäljellä vain niitä koko suvulle sopivia paikkoja, ja minä matkustan kahdestaan puolison kanssa.
Vierailija kirjoitti:
Oli ennen, mutta ne myytiin. Nykyään on jotain paskoja holiday clubin lomaosakkeita.
Ollaankohan samassa firmassa töissä😅. Mutta musta ne Holiday clubin paikat on ihan kivoja kunhan pääsin ennakkoluuloista yli. Ja markkinahintaan nähden myös edullisia
On joo. Nyt on sitten alettu tappelemaan siitä, kun niihin ei saa viedä lemmikkejä..
En tiedä, en ole kysynyt. Aloitin tämän kuun alussa.