Ulkomailla asumisen parhaita puolia
Kommentit (10)
En ole löytänyt mitään muuta kuin aurinko ja meri.
Ilmasto. Parempi elintaso. Lääkäriin pääsee helposti. Paremmat postipalvelut. Toimiva joukkoliikenne. Ketään ei hyysätä vaan ihmisten pitää ottaa vastuu omasta elämästä.
Vierailija kirjoitti:
Ilmasto. Parempi elintaso. Lääkäriin pääsee helposti. Paremmat postipalvelut. Toimiva joukkoliikenne. Ketään ei hyysätä vaan ihmisten pitää ottaa vastuu omasta elämästä.
Eli kyseisessä maassa on siis paljon päihdeongelmaisia kodittomia kaduilla maleksijoita.
Suuremmat tulot ja pienemmät verot.
Kuka näitä samoja aloituksia tekee?
Parempi terveydenhoito (mutta kyllä suuremmat verotkin).
Ei ihmisiä hyysätä Suomessakaan, ellei itse pyydä jotain.
Jos pyytämättä hyysätään, on kyseessä todennäköisesti rikosten teko ja vaino, jossa kyllä hyysääjät tekevät itsestään pellen.
Entisessä asuinmaassani parempi terveydenhuolto ja osittain paremmat kelit (toisaalta joskus myös liian kuumia hellejaksoja)
Ja jälkikäteen se, että takaisin Suomeen muutettuaan osaa arvostaa eri tavalla monia asioita kotimaassa, ja elämä täällä maistuu paremmin.
Pääsee eroon näistä jankuttajista!