Hannu-Pekka Björkman & Minna Haapkylä... " Erinäköinen" pariskunta.
Kommentit (13)
Aika tavallisen näköisiä suomalaisia molemmat.
Ukko on semmoinen puolikalju pallopää ja akka on kuitenin melko simpsakka ja nätti.
Eikä se Haapkylä mikään kaunotar kuitenkaan ole.
Minnasta en kyllä tykkää yhtään näyttelijänä, ontto ääni, maneerit, kaksi ilmettä. Ja kivahan niiden talo on, mutta mahtaa tulla meluakin kun kaikki Helsinkiin menevä raideliikenne kulkee ikkunan alta.
että heidän elämänarvonsa ovat vähän syvemmällä kuin siinä miltä näyttävät..? Tekisi hyvää joillekin täällä palstallakin välillä ajatella jotain muuta kuin sitä, miltä kaikki näyttää ulospäin.
Monet arvostetut näyttelijät ovat aika tavallisen näköisiä, ja parempi niin koska mistä ihmeestä muuten löytyisi uskottavat esittäjät tavallisten ihmisten rooleihin.
Ja uskon kanssa että kaikki ihmiset eivät ole pinnallisia tyhjäpäitä.
Minna Haapkylää todesta Leena Lehtolaisen naispoliisina. Ulkonäkö ei vaan sopinut rooliin. Samaten on jotenkin niin vaisu, että tulee suorastaan piinallinen olo, kun hän on olevinaan roolissaan joku kaunotar.
ulkokuori vai sisältö? Eipä noi kaikki missukat ja mallit olekaan näyttelijänä pärjänneet vaikka ulkokuori olisi kuinka kaunis.. H-P on käsittääkseni erittäin arvostettu ja työllistetty näyttelijä, vaikka ei olekaan komeimmasta päästä. Mutta jos ei pysty menemään yhtään ulkokuorta syvemmälle, niin ei varmaan voikaan sitä ymmärtää. Eipä taida paljon muutakaan elämästä ymmärtämään..Parempi, että keskitytytte niihin salkkareihin vaan, se on tarpeeksi simppeliä ( ja hyvännäköistä?) hommaa!
H-p saisi itsestään 100 kertaa komeamman, jos luopuis niistä vanhan miehen hius" tupsuista" pään sivuilla ja vetäis reippaasti koko päähän 2mm siilin! Tulis 10v nuoremman näköinen, ainakin. Nyt se näyttää t-kymppiseltä äijänkäppänältä, vaikkei ole kuin 37v!
Hannu-Pekka on aivan loistava näyttelijä, eikä Minnan taidoissakaan mitään vikaa ole. Vaikuttavat onnelliselta ja yhteensopivalta parilta. Mitä väliä sillä on, minkä näköisiä ovat?
Sitä paitsi Minna on minusta kaunis nainen
http: //cache. gettyimages. com/xc/57665657. jpg?v=1&c=MS_GINS&k=2&d=17A4AD9FDB9CF19390335F8FA9CA92A6FE6B827A602D6C7C329DF394FE942516
ja pää on suhteessa ihan liian pieni kroppaan nähden. Koomisen näköinen.
hyviä näyttelijöitä kyllä molemmat.