Mitä viikonloppusuunnitelmia?
meillä ei kyllä ole mitään muuta kuin isäni synttärit huomenna..
ei oikeen elämää...
Kommentit (6)
laspet menee mummolaan ja mies jonnekin muualle:) meillä on vaaleenpunaista juomaa ja pikkuherkkuja... ja sitten pelaillaan:)
Mitä, miten paljon, missä ja kenen kanssa on yhä suuri arvoitus!
Mut synttäreitäni juon. Kaveri jos saa lastenvahdin niin pääsee kylälle, muuten tissuttelen kotona ja kattelen EUROVIISUJA! :D
Tänään kodinhoitaja siivoaa mun kodin, hakee kersan tarhasta ja nukuttaa sen. (kaveri opiskelee ja siivoaa 20 ¿ kaksi tuntia) Sitten juomme molemmat 3 perjantai olutta, katsomme telsua ja puhumme paskaa.
Huomenna tulee vaari aamupäivällä leikityttämään lasta, sitten menemme kersan jumppaan ja kaverille kylään. Molemmilla yksi lapsi.
Sunnuntaina menemme tuttava äidin ja lasten kanssa luistelemaan. Ja sitten sen jälkeen toisen tuttava äidin ja lasten kanssa yh-olohuoneen vetäjien koulutukseen.
Yksinhuoltajana on aika kivaa! (Missä ihmeen välissä mä pesen pyykit?)
jos nukkuis koko viikonlopun putkeen, vois olla että sais kuukauden univelat takaisin.
Lapset pääsevät mummon luokse ja me mökille.
ainakin Aliasta tai Rappakaljaa...