"Stubbilla oli liian lyhyt päällystakki, jonka alta näkyivät frakin liepeet. Tällaista ei saa tapahtua"
No nyt tämä on niin suuri skandaali, että presidentin on erottava!
Kommentit (12)
Typerän näköistä kieltämättä, kun liepeet roikkuvat häntänä.
Aivan samantekevää minulle. En mä mieti vaatetuksia ollenkaan jos poliitikkojen menoja seuraan.
Kiinnitin ihan samaan huomiota. Jos nyt kerran elämässään pääsee presidentiksi niin olisi luullut tilantern vaatiman pukeutumisen olevan kunnossa just eikä melkein. Ihme ettei edes kukaan protokollahenkilö ollut huolehtinut. Niinistöllä oli kuitenkin pitkä takki.
Oikeasti. Miksi tommosen annetaan tapahtua? Jos noin typerässä asiassa ollaan leväperäisiä niin miten vakavammat jutut?
No ei tuo nyt kuolemanvakava asia ole, mutta outoa silti ettei tuosta oltu huolehdittu kun kaikki muu oli viimeisen päälle.
Stubb ei välitä. Siinä se. Hänhän on joskus tullut töihinkin (ulkomailla) urheiluvaatteissa lähes suoraan treeneistä. Joku juttu oli.
Olen sitä mieltä, että presidentin kuuluisi pukeutua etikettien mukaan ja asiallisesti virkaelämässään. Arkena pienet tyylimokat sallittakoon. Tosin tyylikkyydestä en tinkisi.
Mun veli 55v on kanssa luonnevikainen (keskittyy ihmisten kiusaamiseen) ja sille ominaista pukeutua liian pieniin rippipukuihin ja takkeihin. Joku jumiutuminen ikuiseen poikuuteen. (Rahaa kyllä on, löytyy verokalenterista)
Heippa veli, toivottavasti et tunnistanu
Stubb näytti ihan majavalta takin alta pilkottavine liepeineen.
En olisi hoksannut jos tuota juttua en olisi lukenut.😄
Vierailija kirjoitti:
Stubb ei välitä. Siinä se. Hänhän on joskus tullut töihinkin (ulkomailla) urheiluvaatteissa lähes suoraan treeneistä. Joku juttu oli.
Olen sitä mieltä, että presidentin kuuluisi pukeutua etikettien mukaan ja asiallisesti virkaelämässään. Arkena pienet tyylimokat sallittakoon. Tosin tyylikkyydestä en tinkisi.
Juu niistä pinkin värisistä trikoista työkaverit Italiassa muistivat mainita hienotunteisesti. Rivien välistä oli luettavissa, että melko erikoista tilannepukeutumista.
Suomessa on vähän ongelmia jos tämä on valtakunnan suutin ongelma