Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Keittiönkaappi-asiaa, kertokaa kokemuksia avuksi

Vierailija
20.03.2024 |

Ollaan suunnittelemassa keittiöremppaa ja tekisi mieli tuollaista ratkaisua, missä ei ole yläkaappeja. havahduin kuitenkin siihen, että tiskaan kippoja ja kuppoja usein ja laitan ne kuivumaan lavuaarin päälle ritiläkaappiin eli pois silmistä. Mihin ne tuossa avomallissa saa laitettua vai käykö sitten niin, että siinä on kauniissa keittiössä aina eväsrasiat kuivumassa.

Tällainen elämää suurempi ongelma siis kyseessä, auttakaa nyt, mies ei osaa ymmärtää!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jenkeillä näkee sellaista telinettä, joka seisoo työpöydällä. Toisin sanoen ne kipot ovat siis näkyvillä kuivamassa, ellet sitten kuivaa niitä pyyhkeellä ja laita heti pois.

Vierailija
2/2 |
20.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei keittiötä ilman ykäkaappeja! Se ritiläkaappi - se suomalaisten keksimä kuivauskaappi - on ehdottoman hyvä nimeen omaan piilottamaan ne muuten esillä olevat sekalaiset astiat. Yläkaappien ei tarvitse olla massiivisia ja päälle kaatuvan näköisiä, kun valitset koot ja vaaleat värit ja laitat ehkä joihinkin harvoihin lasiovet ja lamput. Saat niin kätevästi pois joulu- ja pääsiäiskoristeet, fonduen, racletten, ylimääräiset viini- ja skumppalasit, ja niin edelleen. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla