Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kymmenen nuorta oirehti Hollolan kirjastossa, poliisi varoittaa hollololalaisia ja lahtelaisia

Vierailija
20.02.2024 |

Poliisi on varautunut ulko.naa.laisnuorten mahdollisiin oirehtimisii  Hollolassa ja Lahdessa

 

Hollolassa ja Lahdessa on viime päivinä ollut muutamia useiden nuorten kokoontumisia, joissa on ollut uhkaavaa käyttäytymistä. Poliisi on saanut näistä nuorten oirehtimisista ilmoituksia ja ryhtynyt toimenpiteisiin, tiedottaa Hämeen poliisilaitos.

Poliisi on esimerkiksi tänään saanut tiedon eilen illalla puoli kuuden jälkeen Hollolan kirjastolla tapahtuneesta uhkaavasta tilanteesta, johon ilmoituksen mukaan osallistui kymmenkunta nuorta.

Hämeen poliisi on näiden tilanteiden vuoksi tehostanut nuorten toiminnan seuraamista sekä Hollolassa että Lahdessa. Poliisi on myös varautunut tarvittavilla resursseilla ja haluaa näin ennalta estää mahdolliset yhteenotot tai muut vä kiv altatilanteet nuorten välillä.

Hämeen poliisilaitos haluaa toiminnallaan estää ennalta mahdollisimman aikaisin nuorten rikos- ja väk ivaltakierteet.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla