Täysin hiljentynyt presidentinvaali-keskustelu tällä palstalla
Keskustelu tällä palstalla oli kampanjan aikana kiivasta ja aktiivista. Erityisesti 1. kierroksella Rehnistä ja 2. kierroksella Haavistossa käynnistettiin monta ketjua päivässä.
Valitsimme 12h sitten Suomelle uuden presidentin.
Tämä täydellinen hiljaisuus palstalla näyttää nyt siltä että ennen vaalia käydyissä keskusteluissa asialla eivät olleet palstan valkari-lukijat ja kommentoijat, vaan todellakin vaalitiimin nimetyt n.25 hengen ryhmät, joiden työ on nyt tehty.
Normi-ihmiset toteavat tilanteen ja toivottavat onnea uudelle pressalle. Ihanaa kun kampanja-öyhöt ovat poistuneet.
Kommentit (7)
Vaalit on ohi, tulos valmis ja peli selvä. Ei enää keskusteltavaa.
Mitä palstaa sä luet? Täällä on vaikka kuinka paljon aloituksia presidenttiydestä.
Häh? Suunnilleen jokainen aloitus koskee tälläkin hetkellä pressanvaaleja.
Onnea Stubb! Kiitos kaikille ehdolla olleille. Stubb ja Haavisto tekivät lopussa hienon ja historiallisen eleen, kun toteuttivat kilpakumppanin tiimien tapaamisen ennen omia. Arvostan. Uusi aika Suomelle.
Hiljentynyt ja hiljentynyt, just on etusivulla 13 aloitusta vaaleihin ja ehdokkaisiin liittyen.
Vierailija kirjoitti:
Onnea Stubb! Kiitos kaikille ehdolla olleille. Stubb ja Haavisto tekivät lopussa hienon ja historiallisen eleen, kun toteuttivat kilpakumppanin tiimien tapaamisen ennen omia. Arvostan. Uusi aika Suomelle.
Vihreät on Kokoomuksen puisto-osasto. Haavisto antoi tällä kertaa vinkin vasemmistolle, että ei ole yhtään punainen. Vinkki meni yli hilseen niin kuin tavallisesti punaisilla menee.
Kuten sanoit. Vaalit ovat nyt ohi. Ei ole paljoa keskusteltavaa.