Millaiset lastenhuoneet teillä on?
Kommentit (12)
kauniita rusehtavia koreja, joissa lasten legot, palapelit, junaradat, askartelutavarat ym ym.. Lisäksi hyllyllä on kirjoja ja liikaa krääsää.. Tv, pleikkari ym..
Verhona Marimekon oliivinvihreä kivet kangas ja mattona ruskea " karva" matto. Päiväpeite valkoinen.
Liian vähän säilytystilaa eikä lainkaan naulakoita, joita todella sinne haluaisin.. Eikä mitään muita hyllyjä kuin tuo vanha lundia. Huonekin on liian pieni, mutta näillä mennään. =)
Kiva huone silti. =)
Lelut on levällään, ja leikit levällään huoneet näyttää samalta, oli siellä sitten miten hieno sisustus tahansa. Katsellaan sitten koululaisena / teininä paremmin oikein sisustusasioita..
matto Ikeasta, verhot lakanoista, värikkäät päiväpeitot, muovilaatikoita paljon ja vanhoja hyllyjä. Lisäski kirjoituspöytä, jossa tietokone, tulostin ja muuta roinaa.
kaikki huonekalut valkoisia.
Verhoina on siniset läpinäkyvät kauniit verhot, ja samaa sävyä päiväpeitto, sekä sinivalkoinen yksinkertainen pieni matto.
Lähes tyhjälle seinälle tulee suuri sinisävyinen taulu.
Hyvin hillittyä siis.
Kaappihyllyssä korkealla on kummilusikat, vauva-albumi ja soittarasiat + kehystetyt pienet kuvat koko perheestä :) Kaapeissa on lelut, hyllyssä satukirjat.
Lattialla dublolaatikko ja taaperokärry.
Sänky, jossa prinsessakatos, kirjoituspöytä ja nukensänkyjä. Vaaleanpuna-valkoinen matto, paljon vaatekaappeja, 17 neliöö.
Pojalla, 6v, kaksi kpl mappihyllystöjä rinnakkain, sänky, siniset autoverhot, automatto, hieno laivalamppu, kirjoituspöytä, paljon vaatekaappeja, 17 neliöö.
Uudet sänkyt pitäisi hommata kummallekin.
Lattiat täynnä leluja ja roskia, sekä vaatteita..ehkä muutamia astioitakin sinne ovat kantaneet..sitten on vhs-kasetteja sikin sokin..ja mitähän vielä..
Ainiin, vuodevaatteet myös miten sattuu..jostain sieltä kaiken moskan alta löytyy vankilanmyymälästä ostettu kerrossänky (punainen+sininen), hylly, sekä pöytä...
Meillä pojan huoneen seinissä on vaalea tapetti, ehkä joskus voisi maalata sen jos poika haluaa jonkun värin.
Kalusteet valkoisia; sänky, pari kirjahyllyä ja vaatekaappi. Lattialla automatto, verhot Viidakkovekara-Juuso kuvioiset. Pari punaista leluarkkua Ikeasta.
värit muutenkin yhteensointuvia ja tekstiilit laadukkaita. Pojalla on huoneessaan " leikkimökkikokoinen" puinen ritarilinna sekä pienempi puinen ritarilinna ritarihahmoineen, leikkimiekkoja, kilpiä, keinuhevonen, pehmolohikäärme, yms.
Tytön huoneessa taas esillä (jokapäiväisissä leikeissä) huoneen väritykseen sopivat nukkejen kalusteet. Molemmat pitvät huoneistaan valtavasti, vaikka ne onkin toteutettu pienellä rahalla luovuutta käyttäen. Niin ja kyllä, sisustukseen sopimattomat lelut säilytetään kaapeissa ja rottinkilaatioissa/arkuissa! =)