Synnyin tihkusateen aikaan ja edelleenkin se on mieluisin säätila
Synnyin siis talvella, mutta silloin oli pari astetta plussaa ja vettä tihkui taivaalta. Olen tajunnut, että juuri tällainen sää on minulle sopivin. Olen energisempi, saan asioita aikaan ja iho ja hiukset näyttävät paremmilta.
Tiedätkö sinä, millaiseen säätilaan synnyit ja pidätkö sellaisesta edelleen?
Kommentit (8)
Minä synnyin kirkkaana, kauniina alkukesän aamuna. Edelleenkin vihaan kirkasta valoa ja aikaisia aamuja.
Minä olen syntynyt syksyllä, ja edelleenkin lempi vuoden aikani. Koko elämäni olen vaan odottanut syksyä.
Tammikuussa -32c, itse viihdyn parhaiten helle lukemissa. +30 paras sää.
Tihkusade on ihaninta mitä tiedän. Se puhtaan tuoksu joka siitä tulee ja on helppo hengittää. Komppaan sua ap.
Olen kevään lapsi. Syntynyt huhtikuussa, härkä horoskoopissa.
Paras vuodenaika minusta on just kevät, lumi sulaa ja kasvit alkavat pikkuhiljaa heräämään talviunestaan. Linnut laulavat ja alottavat pesänrakennus puuhat. Se kuulas vihreys.
Vierailija kirjoitti:
Minä synnyin kirkkaana, kauniina alkukesän aamuna. Edelleenkin vihaan kirkasta valoa ja aikaisia aamuja.
Kirkas alkukesän aamu kuulostaa kyllä pahalta. Alustavasti näyttää siis siltä, ettei syntymäsäällä ole yhteyttä lempisäähän. T. Ap
Täältä voi selvittää säätilan syntymäpäivänään:
https://kilotavu.com/fmi-tilastot.php?paiva=01&kuukausi=03&vuosi=1960