Lue keskustelun säännöt.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
liikennemerkki kirjaa?
08.01.2007 |
Onko kukaan nähnyt missään kirjaa, jossa olisi liikennemerkkejä? En tiedä onko tuollaista olemassakaan, mutta vinkatkaa jos joku on nähnyt. (siis ei mitään autokoulun oppikirjaa sentään...;))
Kommentit (4)
Mauri Kunnas: Hurjan hauska autokirja
Siinä on ainakin lopussa piirrettyjä liikennemerkkejä kerrottuna mitä merkit tarkoittaa
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kirjassa käsitellään turvallisen liikkumisen perusasioita ja lapsille tyypillisten vaaratilanteiden välttämistä. Sisäkansissa on yleisimmät liikennemerkit selityksineen. Hyvä kirja!
Suomalaisen kirjakaupan juuri tulleessa ale-vihkosessa oli joku liikennemerkkikirja lapsille. Nimeä en nyt muista.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Miinan ja Manun Liikenneaapinen
Liikenteessä liikkumisen perussäännöt tulevat tutuiksi Miinan ja Manun liikenneaapisessa. Kirjassa käydään läpi tärkeimmät liikennemerkit perusliikennesääntöjä unohtamatta. Kirja sisältää myös liikennemerkkien väritystehtävän.