Meille on lahjoitettu jo yli 20 Kerman saven aamiaissettiä
Sukulainen niitä meille kerää. Yhtäkään ei ole koskaan käytetty. Pari olen lahjoittanut eteenpäin. Aika tuskallista, täytyy sanoa, ei enää ilahduta. Huvittaa silleen ikävällä tavalla jo melkoisesti. Jotenkin ihmetyttää, etteivätkö mokomat yhtään ajattele, vähän mieti jo, miten monenea vuonna niitä on tullut. En ilkeä valittaa.
Tämä vuokaketjun innoittamana.
Kommentit (9)
kuvittelee, että voisitte ikinä tarvita niin montaa aamiaissettiä?!
Mies ei ymmärrä, että tuota edellistäkään en ole juuri parkkiruudusta pois siirrellyt. Kaverit noita lähinnä lainailee. Nyt on joku helkutan iso A8. Ja minulle kun kelpaisi joku pikku-Jaguaari :(
ja mä en KOSKAAN käytä villasukkia. Olis luullu anopin sen jo 10 vuodessa huomaavan :(
Mä en todellakaan ymmärrä kuka niitä oikeesti käyttää ja miten ne säilytetään, mukit ja lautaset ei kummatkaan mene päällekäin kunnolla kaappiin. Meilläkin kävi 4 kpl pyörähtämässä, kunnes lahjoitin ystävälleni maalauspaleteiksi.
Tänä jouluna jo neljäs. Jos kovin montaa meinaavat vielä ostaa loppuu jo säilytystilat kesken...
kun eivät aamiaissetit enää minnekään mahdu. Tarpeeelliset astiat vievät kaiken tilan, sanoo Tupperifani... Pahalta tuntuu vain hyvällä sydämellä lahjoitettuja tavaralla kirpparille viedä.
ap
olen tykännyt... paitsi Oliivi on kyllä aika hankala välillä saada koneeseen, siis ne syvät lautaset.
Vierailija:
Tänä jouluna jo neljäs. Jos kovin montaa meinaavat vielä ostaa loppuu jo säilytystilat kesken...
Sen sijaan nuo aamiassetit ovat kieltämättä maailman epäkäytännöllisimpiä. Me saimme kaksi settiä kihlajaislahjaksi, ja sama vika - sydämellä annettu, mutta tilaa vievä, epäkäytännöllinen ja (taas omasta mielestäni) ruma lahja :/