Mikä sinua v*tuttaa tällä hetkellä?
Itseäni se, että sukulaisista johtuen huominen aikataulu meni viime hetkellä uusiksi
Kommentit (14)
Ei oikein mikään. Yksi ihminen voisi asua lähempänä. Ja olla vieressä.
kun putin ei voi hyökätä suomeen kun niin turha maa ettei tee sillä mitään
Että naapurissa pitää asua se Suomen ainut kakara joka ei vietä aikaansa videopelien äärellä rauhallisesti vaan ryntäilee pitkin kämppää koko päivän.
Ukrainan fania vituttaa ainakin tämä:D
"Venäjän armeija on ottanut haltuunsa aloitteen Itä-Ukrainan rintamilla, kirjoittaa New York Times.
Venäjä joukot etenevät vauhdilla Donetskin alueella. Lehden mukaan Venäjä on viime aikoina edennyt esimerkiksi Avdijivkan lähellä, Bahmutissa ja Marjinkaan suunnalla. Lisäksi Harkovan alueella Venäjä on edennety Kupjanskissa, New York Times kirjoittaa.
Lehden mukaan Venäjä ei ole toistaiseksi saavuttanut läpimurtoa, mutta Venäjän joukot ovat viime viikkoina saavuttaneet pieniä alueellisia voittoja Ukrainan itärintamalla sotilaallisen ylivoimansa ansiosta.
Ukraina on nyt vaikeassa tilanteessa. Maa tarvitsee kipeästi lisää sotilaita. Vapaaehtoisista osa on puolustanut maataan rintamalla kohta jo kaksi vuotta. Täydennyksiä ei tule sitä mukaa kun ihmisiä loukkaantuu.
Ukrainan armeijassa arvioidaan olevan noin 600 000 sotilasta."
Ei hirveästi mikään. MIksi pitäisi? Onko se sinulle normaali, jatkuva olotila, ap? Mitä jos varaisit ajan lääkärille. Mäkin soitin terveysasemalle heinäkuussa ja sain ajan heti tammikuun toiselle päivälle.
Vierailija kirjoitti:
kun putin ei voi hyökätä suomeen kun niin turha maa ettei tee sillä mitään
Voi lapsonen, onhan sulla kai passi ja rahaa, jolla voit reissata kauas, kauas pois ja olla ikinä palaamatta takaisin? Muista eväät. Hei hei!
Tämä jouluhössötys. Itsellä meni perhekuviot uusiksi (mm. eroa, vakavia sairastumisia) eikä ole joulufiilistä yhtään. Yritän olla iloinen muiden puolesta mutta myönnän myös olevani hieman v*ttuuntunut muiden hössötyksestä ja intoilusta.
Vierailija kirjoitti:
Ei hirveästi mikään. MIksi pitäisi? Onko se sinulle normaali, jatkuva olotila, ap? Mitä jos varaisit ajan lääkärille. Mäkin soitin terveysasemalle heinäkuussa ja sain ajan heti tammikuun toiselle päivälle.
Alkoiko sulla vanne kiristää päässä? Terapiassa käyminen on naisten juttu.
Lehdissä olevat jutut ulkomailla asuvista menestyneistä suomalaisista täällä rännän keskeltä.
Ei kait mikään niin kovasti, että sanoisin että vituttaisi.