Miten iso tatuointi ensimmäisellä kerralla?
Kommentit (10)
Itse otin käsivarteen 20cm pitkän, 10-15cm leveän ja on sen verran iso, että kyllä hirvitti jälkeenpäin. :D
Vierailija kirjoitti:
Mihin kohtaan kannattaa?
Ei mihinkään, ainakaan jos olet nainen. Yrittäkää naiset lopultakin ymmärtää, ettei ole olemassa sellaista, kuin hieno tatuointi naisella. Ei ole.
Vierailija kirjoitti:
Ei mihinkään, ainakaan jos olet nainen. Yrittäkää naiset lopultakin ymmärtää, ettei ole olemassa sellaista, kuin hieno tatuointi naisella. Ei ole.
Yritä sinäkin ymmärtää että ketään ei kiinnosta sun mielipide. Ei kiinnosta.
Käsivarsi päällysosa. Silleen että itse näkee, mutta hiha peittää ulkona. Tekijän pitää oikeasti olla hyvä kuvissa, ettei tule huono. 6-10cm? Kannattaa käyttää kuvan valintaan aikaa. Esimerkiksi aina on toistaan parempi kuva olemassa. Jos pitää valita lilja tai ruusu, ottaa ruusun. Jos pitää valita lapio tai aalto, ottaa aallon jne. Ei ota sitä mitä katuisi kauheasti. Osa haluaa tosin keski-ikäisenä pelkän ihon, ehkä liian peittävä tatuointi häiritsee. Harmaa väri on pahin ja pelkkä musta massa. Värisävynä hyviä voi olla rubiinipinkki naisella, miehellä violetti tms. Sininen voi olla liian kylmä sävy laajana pintana. Kaikkea voi pohtia.
Koko naama, että jokainen osaa kiertää kaukaa.
Tatuointi kertoo vankila- tai huumetaustasta. Tatuointi voi kertoa myös narsistisesta itseään korostavasta luonteenlaadusta. Hyvin vaarallisesta ihmisestä on siis kysymys.
Ei kai sillä koolla väliä, kunhan menet hyvälle tekijälle. Mun ekaa tehtiin neljä tuntia, ehkä olis pienemmästäkin voinut aloittaa.
Pieni tatska ensin niin tietää onko se oma juttu.
Henkisesti epävakaan ihmisen tunnistaa siitä, että on tatuointi. Tatuoidut ihmiset ovat minulle merkityksetöntä massaa, ilmaa.
Mihin kohtaan kannattaa?