Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko niin vaikea tajuta että niitä lemmikkejä hankitaan sitten kun sille on edellytykset??

Vierailija
06.10.2023 |

Oikeasti vi-tuttaa.

Taas kuulin yhdestä ihmisestä, jolla koira, jonka eläinlääkärikuluja ei voi maksaa ja on ulosotossa, eikä sossu korvaa koiran käyntejä.

Niin koira kärsinyt kuukausia, kunnes joku ihminen teki tyypistä taas huoli-ilmon ja sossu tuli kotikäynnille, ja passitti eläinsuojelun työntekijän hakeen koiran eläintwnkotiin..

Oli todella huonossa kunnossa, ja nyt tyyppi vaan pokkana vaatii, et sossun pitäis antaa rahaa, että hän saa koiran jotain lunnasmaksua vastaan takaisin sieltä eläintenkodista.. Huh..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Mutta kun mulla on oikeus <3 ihana söpö koira"

Vierailija
2/2 |
06.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Henkilön käytös esimerkissä törkeää, eikä eläintä saisi hänelle takaisin antaa, mutta... Onko niin vaikeaa tajuta että elämäntilanteet muuttuvat? Se lemmikki on voitu hankkia silloin kun edellytykset siitä huolehtimiseen olivat kunnossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kuusi