uskaltaako mennä uimahallille 1v ja 3v kanssa yksin?
Kuopus kävelee jo, joten ei välttämättä tarte kantaa. Onko kukaan mamma uskaltanut viedä lapsia yksin uimaan???
Kommentit (8)
täysin siitä minkä luonteisia teidän vesselit on! Kannattaahan se kokeilla.
kun on niin vilkas tapaus. jos 1v on sinun perään ja 3v rauhallinen ja tottelevainen niin kaipa se onnistuisi :)
3v on pian 4 ja uskoo puhetta. !1vee villimpi taapus, etenkin nyt kun on oppinut kävelemään, niin haluaa koko ajan kävellä sinne minne ei olla menossa.
Kiitos kommenteista. On vaan niiiiiiiiiiiiiiin tylsää taas vaihteeksi enkä jaksa mennä tuonne ulos kuuntelemään kitinää.
Minä en ole käynyt, mutta mieheni on käynyt poikien 1v ja 3v. kanssa ykisn uimassa. Ja hyvin on kuulemma mennyt!
enkä uskaltanut.
Kohta ehkä jo uskallan..
t. 3 ja 4 vuotiaiden äiti
...suihkussa pelätä, että kirmaa yht´äkkiä allaspuolelle ja joutuu kelteisillään perään...
pienempi on mennyt ihan suinpäin sukkeluksiin. ei ole osannut varoa olllenkaan vettä. ja isompi taas on kaivannut uimaopetusta ja auttamista. Vaikeaa on ollut. Jos teidän 3v on rauhallinen tapaus, niin ehkä oonistuu.