Kiitos tästä päivästä, vauva-palstalaiset!
Lähdenpä tästä jatkamaan muuta elämääni, enkä aio enää kuluttaa aikaani täällä.
Kiitos kuitenkin teille, vauva-palstalaiset, kiitos ja kumarrus! Teille minä kumarran, ja trolleille minä pyllistän.
Ja mode:lle terveisiä kans! (Olisi kiva jos tätä aloitusta ei poistettaisi - mutta oikeastaan sekin on minulle ihan yksi ja sama.)
Kommentit (2)
Jee, onnea matkaan! Kerro terveisiä sinne ulkomaailmaan ruutujen takana. Toivottavasti tapaat jonkun ihanan kumppanin, josta et ikinä koe tarvetta tehdä tänne yhtäkään aloitusta ja saat ihanan työpaikan ja kodin, joista ei niistäkään tarvitse tehdä mitään aloituksia tyyliin pomo on kusipää ja naapuri kurkkii sisään postiluukusta. Godspeed! Go, go!
Odotat kuitenkin vastausta tähän niin minäpä toivotan sinulle paskaa päivää jos olet vasemmistohörhö ja mukavaa päivän jatkoa jos olet järki-ihminen.