Jos puhelimesi seuraa ottamiasi askelia (esim. iPhone terveys -osio), kuinka monta askelta olet ottanut keskimäärin?
Seuraatko lukua säännöllisesti esimerkiksi iltaisin?
Kommentit (11)
En seuraa, kun tiedän ettei askelia edes ole. Töissä tulee askelia varmaan 10 000-30 000,mutta sielläkään en seuraa. Jalat kun on puhki, tiedän et on kävelty.
EN yhtään
En halua antaa puhelimen vakoilla
Katsoin juuri vuoden keskiarvon. Se oli vain 8798 päivää kohti. Mutta tuossa on tietysti talven pakkaset ja sairastelut mukana.
Joku 3000-5000. En siis pidä puhelinta läheskään koko ajan mukana, vaan se lojuu jossain pöydän kulmalla, eikä tiedä yhtään askelehdinko jossain vai en. Samasta syytä sen seuraaminenkaan ei ole kovin mielenkiintoista.
10.000 - 20.000 askelta päivittäin
M42
Ei seuraa askeleita mutta merkitsen kävelylenkit SportsTrackeriin. Viime viikolla tuli käveltyä noin 60 km, tällä viikolla taitaa jäädä vähän alle 50 kilometrin.
oli 3-4 tuhatta ennen, nyt olen lisännyt liikuntaa kesäkuusta lähtien ja heinäkuun keskiarvo 9500
Noin 5000