Mikä on mielestäsi paras treffisovellus ja miks?
En ole itse kokeillut. Tinder on se, josta eniten kuulee, mutta usein kuulee siitä myös huonoa. Onko sovelluksilla oikeasti eroa?
Tuttavani sanoi, että jos ei asu pääkaupunkiseudulla, niin Tinder on ainoa, jossa on käyttäjiä tarpeeksi. Oletteko samaa mieltä?
Mikä on mielestänne ollut paras treffisovellus?
Kommentit (14)
En tiiä kun itse en semmoista tarvitse.
Tinder paras, sieltä löysin oman ukkoni. 6. Treffit ja sit mies löyty.
Vuonna 2016 käytin Suomi24 treffipalstaa 3kk ajan. Sovin treffit varmaan 5 eri miehen kanssa, mutta vain yhdet toteutui, kun siis ne neljä muuta miestä perui treffit.
Nyt olen 2v käyttänyt Tinderiä ja käynyt treffeillä 24 eri miehen kanssa. Kahta miestä tapailin vähän aikaa, mutta en ole edes mitään yli 2kk tapailusuhdetta sieltä löytänyt.
Tinder on huono, mutta olisiko kuitenkin huonoista paras.
Tässä kokemuksiani muutamasta muusta
Badoo:
Liian paljon sääntöjä ja rajoituksia viesteissä mielestäni. Mielestäni keskustlelua ei vain synny siellä helposti. Keskusteluissa saa laittaa kuvia, mikä on näin naisena aika ällöä.
Hinge
Uskoisin, että tämä voisi olla hyvä, mutta kaikki käyttäjät Suomessa ovat pääkaupunkiseudulla. Ihmisiä ei ole Suomessa tarpeeksi tälle sovellukselle ilmeisesti.
Bumble
Sama ongelma kuin yllä.
Ei mikään. Kaikki sovellukset on PASKAA
Vähän aiheen ohi ehkä, mutta Tinderistä kysymys naisille lähinnä;
Olen kuullut monien naisten saavan tosi paljon viestejä Tinderissä. Tykkäättekö te sitten tosi isosta määrästä profiileja vai tuleeko teille vain match kaikkien tykkäystenne kanssa?
Itse todella harvoin saan mitään viestejä tai matcheja tinderissä.
Vierailija kirjoitti:
Tinderistä sain pillua niin se
Ja tämän asenteen takia Tinder on naisille erittäin huono sovellus.
Irli. Baaritiski, kossuvissy, rykäisy ja kysymys käykö neiti useinkin täällä. 😁
Eliittikumppani. Siellä on tavallisia normaaleja ihmisiä, kaikista ikäluokista. Älä anna nimen ("eliitti") hämätä, taviksia siellä on.
Valo, "kristillinen deittisovellus". Tavallisia, järkeviä miehiä. Joukossa uskovaisia mutta enempi tapakristittyjä tai mitä hyvänsä lienee, uskontoa ei kysellä ellei itse tuo esille.
Voipi löytyä oma kulta sieltä, moni tuntuisi hakevan pitkää suhdetta vrt. Tinder.
Hyvä deittisivusto - https://hespac.com/datefi.htm Liittyminen on ilmaista ja suurinta osaa sivuston ominaisuuksista pääsee käyttämään ilmaiseksi.Täysjäsenyys ei ole ehkä ihan markkinoiden edullisin, mutta seuranhaussa laadusta kannattaa maksaa.
Voiko nykyään kommentoida vielä klo 23?