Lue keskustelun säännöt.
Kyllä nyt väistyvä hallitus älähtää kun tuleva hallitus ei hajonnutkaan. Olisiko pitänyt jatkaa velan ottamista ! Emme voi elää velkaa ottamalla. Parempi olisi nyt olla suu supussa ja katsoa saammeko jotain korjattuakin kun olimme jo syvässä suossa. Onnea
16.06.2023 |
Kyllä nyt väistyvä hallitus älähtää kun tuleva hallitus ei hajonnutkaan. Olisiko pitänyt jatkaa velan ottamista ! Emme voi elää velkaa ottamalla. Parempi olisi nyt olla suu supussa ja katsoa saammeko jotain korjattuakin kun olimme jo syvässä suossa. Onnea tuleva hallitus !
Kommentit (2)
Niin, koskaan ei ole kohillaan, sanoi mummuvainaakin. Kaikkia ei varmaan miellytä tulevan hallituksen kiristykset, mutta niinhän se on kotitalouksillakin, jos ei ole pätäkkää maksaa, niin silloin kiristetään vyötä. Veli on velka otettaessa, ja veljenpoika maksettaessa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
aah hah hah haa 😂🤣