Väestön liikakasvu aiheuttaa täydellisen luontokadon koko maailman, syynä yksi porukka- kenellä vastuu?
Onko eettisesti kestävää että ne joilla on kyky eivät puutu väestön liikakasvu vaan antavat myös muiden lajien ja luonnon tuhoutua?
Onko oikein ruokaa ja rahaa tukemalla mahdollistaa kaikennielevä liikakasvu vai pitäisikö kasvua rajoittaa planeetan, eläimien ja ihmisten pelastamiseksi?
Mitkä oikeita ja humaaneja keinoja, ajatellaanko vain liikkasvavan porukan lyhyen tähtäimen etua lastemme ja planeettamme kustannuksella vai pitäisikö liikakasvu estää kokonaan?
Ellei asiaa ratkaista niin maapallo täyttyy ihmisistä kunnes luontoa ei ole enää jäljellä eikä eläimiä, sitten ihmisetkin häviävät maapallolta, ihan kaikki eikä vain tuo yksi porukka- tosin silloin muita ihmisiä ei enää pitkiin aikoihin ole ollut olemassa.
Silloin planeetta ei enää näytä avaruudesta siniseltä vaan ihan toisen väriseltä
Kommentit (2)
Ei saa sanoa ääneen, että Afrikassa tietyillä alueilla väestö tuplaantuu kymmenen vuoden välein.
-Jokaisella on kymmenen lasta, kumia ei käytetä, AIDS ja muut sairaudet leviää, lapsilla ei isiä, jnejne.
-Ja MIKSI lapsella ei ole isää?
Koska ÄITI ei halunnut aivoliittoon, vaan levittelee jalkojansa joka suuntaan ilman ehkäisyä, SIINÄ MAAPALLON ONGELMA.
He eivät enää mahdu omiin maihinsa. Välimerellä mittavat ympäristötuhot kun heitä hukkuu sinne niin paljon että meri sairastuu.!