Oletko mimmi-82 entinen Stella?
Ei millään pahalla, mutta kiinnostaisi tietää.
Kirjoitustapa jotenkin samantyylinen, vaikkakaan aiheet eivät samoja kuin Stellalla. Lisäksi kiinnitin huomiota sanontaan " hippasen outoa" . Eikös Stella käyttänyt myös tätä hippasen-sanaa?
Kommentit (4)
ei hätää, et ole antanut itsestäsi epämukavaa kuvaa, päinvastoin.
Kirjoitustapasi toi vain mieleen Stellan, siis tuollainen puhekielinen kirjoitustapa. Ja " hippasen" -ilmaus, jota Stellakin käytti.
Jatka vain samaan malliin, mimmi. :)
ap
Vai esiintyykö sekin jollain toisella nimimerkillä?
mä kirjottelen aika paljon päiväkirjoja ym, niin siitä jääny tää puhekielinen ilmaisu. Ja oon myös suomenruotsalainen niin välillä käytän kyllä melkosta ihemkieltä... :)
sitä ennen vaan kävin joskus lukemassa juttuja silloin tällöin.
Ja jos oikein ymmärsin niin tää Stella on joku " epämukava" tyyppi...ääk... toivottavasti en oo itestäni sellast kuvaa antanu! :) Ja hippasen outoa...sen oon oppinu parhaalta kamulta ja tääl Turus päin sitä kyllä käyttää muutkin! :)