Lue keskustelun säännöt.
Paras keskihintainen kompostori?
Kommentit (3)
Meillä on Biolan pikakompostori 550.
Tämä on se isompi malli, sillä pienemmälläkin varmasti pärjää. Helppokäyttöinen, toimii talvellakin (ei ihan kovimmalla pakkasilla, mutta loskakeleillä ok).
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Biolanin Globe. Helppo tyhjentää, ei mitään kummallisia ja hankalasti käytettäviä. lapiontiluukkuja ja kun hoitaa kompostia oikein, se kompostoi ihan riittävällä nopeudella 4-henkisen perheen ruokajätteet. Talvipakkasilla se on jäässä, mutta niin on ne 700 euron kompostoritkin. Nyt maaliskuussa se on jo sulanut talven jäljiltä ja pinta vajenee kun kompostointi on päässyt vauhtiin.
Samaa kompostoria käytetään vähintään 25 vuotta ja todennäköisesti loppuelämän, ellei muualle muuteta, joten mielestäni on tärkeää, että kompostoria on mukava ja helppo käyttää. Meillä on kait kallein lämpökompostori.