Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Inhoan tätä kipua alaselässä vuotopäivinä 1-3.
21.03.2023 |
Tuntuu kuin alaselkä repeäisi, olisi äärimmilleen venytetty kuminauha selässä joka vain kiristyy lisää ja lisäää ja lisääää. Otin Buranan, mutta silti, vähän vie pahinta terävyyttä kivusta vain pois.
Kommentit (5)
Kiitos 1, nyt on kyllä ollut aika äkäistä tämä, tälläkin hetkellä supistelee ja kiristelee selkää niin, että tulee kutakuinkin synnytys mieleen..
Onneksi olen kotona, nappasin juuri kipulääkettä.
Ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla oli tuollaista kun oli kuparikierukka köytössä, muuten ei ole ollut mutta tiedän tunteen. Eihän sinulla ap ole kuparikierukka?
Ota sekä buranaa että panadolia niin auttaa paremmin. Kunnolla kuuma jyvätyyny auttaa myös todella hyvin.
Alue: Aihe vapaa
Itsellä reipas liikunta menkkojen alkamista edeltävänä päivänä vähentää kipua huomattavasti. Minulla kipu enemmän sellaista juilintaa ja välillä joku vääntää puukkoa sisuksissa.
Tsemppiä ap. Toivottavasti löydät apua kipuihin.