Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vertaatko itseäsi muihin?

Vierailija
20.03.2023 |

Minä joskus. Kuten tänään vertasin itseäni erääseen puoli tuttuun, joka asuu omakotitalossa ja on kova palkkaisessa työssä. Minä olen perus duunari joka asuu vuokralla luhtitalossa. Joskus vertaan itseäni muihin naisiin, en ole mikään fitnes nainen vaan tavallinen kiltti naapurin tyttö. En ole mitään super hienoa. En tiedä, mutta koen usein myös ulkopuolisuuden tunnetta. Vaikka perusasiat on ihan ok, niin nyt ainakin on jotenkin surkea fiilis. Ei pitäisi koskaan verrata itseä muihin, ehkä se johtuu siitä, että en koe olevani oikein missään hyvä. Ehkä nykyinen työ on sellainen jossa koen onnistumisen tunteita, mutta nyt tällä hetkellä tekisi mieli vain pakata kamat kasaan ja lähteä jonnekkin Lapin metsään mökille, kauas tästä nykypäivän pintaliito maailmasta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan jokainen joskus vertaa itseä muihin.

Vierailija
2/3 |
22.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aloituksesi perusteella olet ok ihminen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyrin vertaamaan itseäni vain ihmisiin joilla menee huonommin. Vältyn pahalta mieleltä.

Jos käyttötilillä on vain muutama satku jäljellä, mietin että joku oikeesti joutuu elämään niukasti ihan vaan että saa maksettua vuokra-asuntonsa

Autoillessa vertailen vain vanhempiin autoihin, oma on vm. 20XX joten liikenteessä joutuu jo valikoimaan katseellaan kun uudemmilla autoilla liikkuvat voivat yhtäkkiä lennähtää näkökenttään.

Paremman näköisiä ihmisiä ei onneksi ole niin ei tarvitse ulkonäköasioissa murjottaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi