Toisesta ketjun innoittamana: Oletko koskaan joutunut häirinnän kohteeksi?
esim. kadulla tuntemattoman taholta taikka vaikka puhelinhäirinnän kohteeksi?
Minua on useastikkin häiritty. mm bussissa istuin kaikessa rauhassa ja yhtäkkiä tunsin kädet vyötärön ympärillä ja kun katoin taakseni niin siellä istui finninaamanen poika joka oli selkeesti vähän tärähtänyt.
Karjasin sille että " näpit irti jätkä!" ja menin istumaan eri paikalle.
Kommentit (3)
Vierailija:
Mun mielestä koko palvelu, että voi lähetellä tuntemattomana tekstareita, oikein antaa työkalut käteen kaiken maailman latvarosoille psykopaateille ja raiskureille.
olin silloin n. 15-vuotias kun joku vanha äijä tuli vastaan kun olin menossa kotiin. Alkoi siinä jutella ja hymyillä niitä näitä, ja olin kohtelias (hölmö) ja vastailin ystävällisesti takaisin.
Yritin siinä jatkaa matkaani, mutta hän tahtoi välttämättä saattaa minut kotiini estelyistäni huolimatta (en suoraan päin naamaa viitsinyt sanoa, että painuu muualle, koska olin tosi kiltti). No hän sitten saattoi minut meidän kerrostalon pihalle (sanoin ettei pidemmälle tarvitse tulla, koska en tahtonut, että hän näkee missä asun, enkä jatkanut matkaa) ja hän sanoi poistuvansa vasta jos saa suudella minua. Sanoin vielä kohteliaasti, että hyvää illan jatkoa ja vihjasin, että hänen olisi paras häipyä, mutta sitä ennen suuteli minua väkisin, ja sitten lähti iloisennäköisena jatkamaan matkaansa. Phyi. Ei jäänyt traumoja.
Toisen kerran erään entisen poikaystäväni sukulaismies " ahdisteli" minua aina kun oli paikalla. " Kutitteli" ja vihjaili suoraankin jotain. Silloin kun hänen pieni poikansa oli mukana, kun olimme jossain, hän silloinkin puhui tosi outoja juttuja " eikös tekis vähän mieli kutitella ****n tissejä" tms. Siis vitsillä, mutta.. Hän oli kuitenkin mukava ihminen, enkä osannut ottaa niitä juttuja vakavasti. En edes ihmetellyt kun hän joskus soitti ja pyysi ajelulle tai kahville tms.. Jälkeenpäin vasta olen ajatellut, että ei ihan normaalia.
ja joskus asiakkaat kävi kiinni. Kahvila oli Hesan keskustan asematunnelissa, oli aika rauhaton paikka.
Nimettöimiä tekstareita sain yhdessä vaiheessa yhdeltä mieheltä (selvisi myöhemmin kuka ne lähetti). Mun mielestä koko palvelu, että voi lähetellä tuntemattomana tekstareita, oikein antaa työkalut käteen kaiken maailman latvarosoille psykopaateille ja raiskureille.