Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kenelläkään tietoa (polviasiaa)?

Vierailija
22.11.2006 |

Onko kenelläkään tietoa tai kokemusta miksi polvi vois turvota?

Mulla on pari viikkoa ollu toinen polvi turvoksissa. Se on enimmäkseen heti tosta polvilumpion yläpuolelta. Mihinkään en ole sitä lyönyt tai muuten satuttanut.

Taivuttaa sitä ei voi, joten vähän elämää häiritsee.

Menisitkö milloin lääkäriin?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei,

Mene ihmeessä lääkäriin, itselläni pidemmän linjan polvivaivoja, joten luulen ainakin tietäväni mistä puhun...

Ja lämpimästi suositan sinua menemään yksityiselle, ortopedille, jos menet terveyskeskukseen, sinua mahdollisesti kehoitetaan pitämään polvea levossa tai jotain muuta yhtä tyhjän kanssa. Polvi nyt voi olla turvonnut monestakin syystä. Rahiseeko polvesi? Onko leposärkyä? Onko polvesi turvonnut rasituksen yhteydessä enemmän vaiko esim. aamuisin? onko polvesi kuumottava?

EI muuta kuin tilaamaan aikaa, niin asia selviää!Eihän se nyt välttämättä mitään vakavaa ole, mutta polvivaivat ovat inhottavia, joten suositan lääkärillemenoa!

Vierailija
2/3 |
23.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Polvi oli aamuisin turvoksissa ja niin arka, ettei sen päälle voinut varata. Se helpotti aina noin tunnin jalkeilla olon jälkeen. Samoin nivelkipuja oli ranteissa ja sormissa.

Kävin lääkärissä ja reuma-epäily oli vahva. Reumakokeet olivat kuitenkin ok ja jostain kumman syystä vaivat helpottivat kokonaan, kun lopetin imetyksen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kellään muulla oo ollu polvi kipeä?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi neljä