Kuvaile täydellinen mies-/naisvartalo
Kerro, minkälainen vartalo on sinusta kaikkein seksikkäin.
Kommentit (14)
Lantio on vartalon levein kohta, vyötärö on selvästi lantiota kapeampi. Pylly on iso, leveä ja pyöreä, reidet ovat paksut. Tissit ovat pisaran muotoiset, voivat olla isot tai pienet. Vartalossa on ihon alla pehmeä kerros, jonka kruunaa pieni pömppömaha.
M41
Ihannemies: Leveät hartiat ja rintakehä, sopivasti lihaksikkaat käsivarret. Vahvat reidet. Saa olla karvainen.
N
Unelmaa?
- jalat ois kiva.
- kädet ois kivat.
- silmät ois kivaa.
- huulet ois kivat!
- joku sp-elin ois kiva.
- karvat ois kivat!
ja tiätty ettei ois ihapäätön.
tai ainakin yhet toimiva: a i v o t ois TOSI! kivat olla.
Sellane ois UNELMAA! mulle aina.
Mainittu uimarin vartalo on kyllä upea, jos mies on pitkä ja jalatkin ovat pitkät ja hoikat. Ja sekin täsmää, että hiuksia on vähän tai ei ollenkaan ja karvoitus luomuna alapäässä.
Vierailija kirjoitti:
Lantio on vartalon levein kohta, vyötärö on selvästi lantiota kapeampi. Pylly on iso, leveä ja pyöreä, reidet ovat paksut. Tissit ovat pisaran muotoiset, voivat olla isot tai pienet. Vartalossa on ihon alla pehmeä kerros, jonka kruunaa pieni pömppömaha.
M41
Aikalailla sama. Lisään vielä, että mieluiten karvoitus luomu sekä alapäässä että jopa kainaloissakin. Karvoista jaloissa tai missään miehisestä paikassa en välitä mutta noissa kahdessa edellä mainitussa paikassa ovat kuumaa hottia.
Semmoisen naisen kroppa ketä rakastan. Eli ne tunteet tekevät siitä kokonaiskuvasta haluttavan vaikka
ei välttämättä olisikaan mikään salikissa tms. Mulla se on aina mennyt näin. Esim. täydellisimmät tissit ovat
aina olleet kii siinä naisessa ketä oikeasti rakastan. Joo, oon varmaan outo mut näin se mulla on.
Preferoin sellaista fittiä, hoikkaa ja urheilullista. Ei kuitenkaan mitenkään varsinaisesti laihaa vaan sellaista vahvan näköistä hoikkaa. Tykkään myös että on hyvä takamus.
Alussa mainittu uimarin kroppa on aika lähellä juuri tätä mitä idealisoin. Ovat jotenkin hyvin seksikkäitä.
N
En oikein osaa täsmällisesti kuvailla, kun niin eri tyyppiset kehot näyttävät minun silmiin viehättäviltä ja se mitä sisällä on, vaikuttaa todella paljon naisen viehättävyyteen. Mutta saa olla kunnolla rintaa, reittä ja pyllyä, mieluiten kuitenkin kiinteähkössä paketissa. Pääasia on että nainen itse viihtyy kehossaan, sillä se näkyy ulospäin. Kiihottavimman näköistä on, jos ei vartalossa ole karvoja ollenkaan, mutta tässäkin paras on se, missä nainen itse viihtyy parhaiten. Nöpöttävät nännit ovat ihanat!
Kulmunin tissit, Anderssonin kasvot (huulet erityisesti), Ohisalon (kilpapyöräilijän) perse.
Nainen
Pituus, alle 150cm
paino 42-50kg,
pienet rinnat mutta pitkät nännit
pieni peppu (siis lähes perseetön)
Sporttinen, mutta muodokas nainen. Erottuvat, mutta ei liian isot lihakset käsivarsissa. Sopivasti lihaksikkaat jalat. Ei mitään tikkuja. Pyöreä, aika kiinteä perse ja C-D-kupin rinnat.
Mies: erottuvat hartiat, pituus 178-195, litteähkö maha ( pehmeys alavatsalla ok, ei saa olla liian "ripped"), sopusuhtaiset jalat, karvaiset säöret, hyvä iho pakaroissa muotoa mutta ei naisellisen pehmeällä tavalla. Tärkeää on sulava tapa liikkua.
Vierailija kirjoitti:
Mies: erottuvat hartiat, pituus 178-195, litteähkö maha ( pehmeys alavatsalla ok, ei saa olla liian "ripped"), sopusuhtaiset jalat, karvaiset säöret, hyvä iho pakaroissa muotoa mutta ei naisellisen pehmeällä tavalla. Tärkeää on sulava tapa liikkua.
Sama. Lisään tähän vielä vahvat käsivarret. Ja bonusta kauniista käsistä, jotka voin kuvitella rinnoilleni. Ja ihanista sormista, joista pari voin kuvitella seikkailemaan p*lluuni.
Täydellinen miesvartalo on klassinen uimarinkroppa niin, että karvaa vain sopivasti alapäässä, ei juuri muualla. Eli alhainen rasvaprosentti, kivasti muotoutuneet rintalihakset, leveät hartiat, hienoisesti lihaksikkaat käsivarret jne. Ja tietysti söpöt kasvot.
T. Uimari bi-mies