Onko sinun suvussasi ollut yhtään
murhaajaa tai murhattua?
Ja abortintekijät eivät nyt kelpaa murhaajiksi.
Kommentit (8)
sukututkimuksia tehneet ole sanoneet että joka suvusta löytyy murhamies kun tarpeeksi kauaksi tutkii.
Vierailija:
sukututkimuksia tehneet ole sanoneet että joka suvusta löytyy murhamies kun tarpeeksi kauaksi tutkii.
ainakin jollei aiemmin löydy niin Kaihan tappoi Aapelin.. Sodassa moni kanssa tappoi.
Ihan omana elinaikanani tapahtunut. Ei aivan lähisukulainen, mut sukulainen kuitenkin.
Miehen suvusta löytyy... serkku vastikään tapettu, pari vuotta sitten. Eno myös kuollut väkivaltaisesti.
lyhyt matka on elämästä kuolemaan. Läheltä piti-tilanteita löytyy lähes joka perheestä suvussani. Osaa naisista on hakattu lähes sairaalakuntoon (miehet ovat usein silloin olleet juovuksissa), osa seonnut aseensa kanssa ja uhkaillut perhettään " kahdeksan surmanluotia" -tyyliin, osa muuten vain pohtinut, miten lopettaa - jos ei toisen niin ainakin oma - elämä. Murhahan sekin ois ollut.
Loppujen lopuksi sukuni on täysin normaalia, 99 % ajasta sujuu ihan leppoisaan tahtiin, välillä tuntuu vain aina räiskähtelevän.
Toivon totisesti, ettei koskaan tarvitse kuulla uutista jossa kerrotaan että joku olis tappanut...
Serkkuni on eräs lööpeissäkin ollut murhaaja. Todella raaka murha oli kyseessä.
Setäni murhattiin, siis kyseessä ei ollut tappo, kun olin vielä pieni lapsi. Oli valitettavasti soptkeutunut hämäriin puuhiin.