Miehen pornon katselu salaa?
Mtä pitäisi ajatella tästä? Olen huomannut sivuhistoriasta, että mieheni käy melkein joka ikinen kerta, kun olen poissa kotoa pornosivuistoilla, eikä kyseessä ole mtään pehmopornoa, vaan todella kovia pornosivustoja.
Katselemme yhdessäkin pornoa, eikä tämä ole mikään vaiettu tai salattu asia meillä, mutta jotenkin tuo jatkuva salassa katselu loukkaa minua. Ymmärtäisin, että jos silloin tällöin kävisi sivustoilla, mutta jatkuvasti ja jopa silloin, kun lapset ovat hereillä. Mitä te tekisitte tilanteessani?
Kommentit (4)
No oletko puhunut miehelle siitä, että olet loukkaantunut? Jos se ei ole teillä vaiettu tai salattu asia ja yhdessäkin katselette, mistä mies voisi tietää, että olet loukkaantunut, jos et sitä hänelle sano?
Enkä nyt edes oikein ymmärrä, miten se on salassa katsomista, jos tekee sen silloin kun olet pois. En minäkään esim katso salkkareita salaa, vaikka se tapahtuisi silloin kun mies on pois.
En olisi yhtään huolissaan.... (JOS lapset ei olis hereillä).Sanoisin suoraan että olet huomannut asian ja sano ettei haittaa muuten kuin että se lasten hereillä olo. EI OLE HYVÄKSYTTÄVÄÄ MIELESTÄNI VAIKKA LAPSET OVAT TOISESSA HUONEESSA.Osa tutuistani katsoo kovempaa pornoa ,kun haluaa itse harrastaa ,eikä ehkä kehtaa puolison kanssa katsoa ...kritiikin takia tms. ps. miehillä on yleensä huonompi mielikuvitus...;) ehkä pitää stimuloida aivosoluja.Olen sitäpaitsi melko varma että tämä katselu innostus vaihe ei kestä kauaa ...Voit vaikka lisätä että haluaisit palan sinäkin tästä " yllättävästä " innostuksesta ...jotenkin enemmän seksysti...;)
ainakin katsoo pornoa vaimon kanssa, lähes viikottain, toki vaihtelee vähän enemmästä katselusta sitten vähän vähempään, on tietysti viikkokohtaista.
Kyllä kuitenkin pornosivut on mulla kirjanmerkkeinä ja siellä tulee piipahdettua silloin tällöin, ei siinä ole mitään minkä takia pitäisi vaimolta jotain kysyä tai salata.
Vaimo joskus huikkaa ovenraosta, että löytyikö jotain uutta kiinnostavaa. Minä sitten yleensä, että sitä samaa. Joskus löytyykin joku kiva pätkä, jonka sitten jaamme yhdessä.
siis että jos tosiaan katsoo pornoa AINA kun sun silmäsi välttää ja jopa lasten läsnäollessa. Mä ehkä kysyisin siltä että mistä on kyse, jos pornon tarve on noin valtavan suuri.
Sinänsä mä olen kyllä sen kannalla että jos mies katselee pornoa niin pliis tehköön sen toitottamatta asiaa minulle. Itse en tykkää pornosta ja mieluummin olen ajattelematta koko asiaa, joten olen pyytänytkin että katsoisi "salaa" minulta.