Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ideoidaanpa AV-aiheinen tietokonepeli!

Vierailija
10.01.2023 |

Avoin maailma tietysti (moderaattorien sallimissa rajoissa :D ), pääquestit ja sivuquestit pitäisi hahmotella, liittolaiset , viholliset , resurssit ym pelin perusedellytykset ja tietenkin peikartta ja sen rajat. Porvoo, Saimaa ja Munsala löytyisivät itsestäänselvästi paikkoina pelimaailmassa. Varmaankin yksi pääquesteja olisi hankkia Munsalan kansallispuku. Örkkejä jotka vievät energiaa mutta lisäävät voimautumista olisi ainakin harmaakettu. Energiaa voisi lisäillä tietysti raikkailla voileivillä, mutta muitakin tapoja pitäisi olla. Kun voimaantumistasot on tarpeeksi korkealla, niin voisi lähettää lasun jollekin pelihahmolle joka ärsyttää. Yhtenä sivuquestina olisi perseistetyn valkoisen nahkasohvan puhdistus. Tässäpä jotain karkeaa alkuhahmotelmaa. Ideoikaapas lisää aitoon AV-tyyliin :)

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin videopeli-ja pöytätietokone-hullu olisi yksi pomovastuksista, jota vastaan pitäisi taistella useammankin kerran. Paras tapa kukistaa tämä bossi olisi pöytätietokoneiden heittäminen bossia päin.

Vierailija
2/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bonuksena peliin ilmestyy yllättäviin paikkoihin 200 gramman annoksia makaronilaatikkoa, joiden nappaamiseen on aikaa 10 sekuntia. Tästä saa myös lisäenergiaa, jonka myötä jaksaa tehdä viisi lasua ja heittää miessian pihalle ja pelastaa lasten vanukkaat. Vaikeimmalla tasolla on edessä toivoton hyydekakun pelastaminen ja sen rääppijän nappaaminen. Lisätvistinä on laksatiivin lisääminen hyydekakkuun ja ansan virittäminen rääppijälle. Vain harva pääsee pelin läpi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Versiossa 2.0 hankitaan oikeanlainen kampaus, tehdään elämysmatka Porvoo-Kouvola-Kerava-Jakomäki-Itä-Helsinki, yritetään saada kolmannen lapsen isä maksamaan elarit, salakuljetetaan Tallinnasta viinaa, järjestetään teemaan sopivat juhannusjuhlat sekä häät, jotka kuvataan realitysarjaan.

Vierailija
4/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jauhenlihasta saa extraenergiaa, mutta se täytyy muistaa pestä oikeaoppisesti ennen käyttöä. Pakastetun makaronikeitinliemen käyttö pesussa antaa 10% extraboostia.

Vierailija
5/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on nykyisin AEV-palsta.

Vierailija
6/6 |
10.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helppoa, palsta on tietty whack a mole jossa olet se mole joka koittaa saada ketjun pysymään palstalla ja modetiimi tokmituksen ja vasemmistopuolueiden avustajien avulla poistelee niitä sitä mukaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kaksi