Miksi jotkut naiset käyttävät Kari Traan aluspaitoja julkisesti?
Olen nähnyt joillakin suunnilleen 5-kymppisillä naisilla sellaisen kuviollisen Kari Traan aluspaidan ihan julkisella paikalla (esim. kirjasto, vähän arkisempi ravintola). Miksi ihmeessä käyttävät niitä? Minusta ne ovat niin aluspaidan näköisiä kuin olla ja voi.
Kommentit (26)
Hieman kyllä ihmetytti kun eräässä virastossa asiakkaita palvelevalla virkailijalla oli tällainen työpuserona.
Itsellä on kyllä monta tällaista villakerrastoa, mutta julkisella paikalla en kyllä näissä esiinny. Jossain lounasravintolassa taisin kerran joutua riisumaan välitakin pois, mutta oltiin kävelty sinne kavereiden kanssa viisi km (ja sama takaisin)., joten muunlainen pukeutuminen ei olisi onnistunut. Ja kyseisessä ravintolassa muutenkin liikkuu aika sporttisesti pukeutunutta porukkaa (liikuntakeskus sijaitsee vieressä).
Aluspaita joka on aluspaidan näköinen!!!
Kari Traa on ihan perseestä. Lululemoni paljon parempi.
Tulee mieleen aika monta esteettisesti häiritsevämpää vaatekappaletta kuin Kari Traan ihan nätit merinopuserot. Helpointa tietysti on, kun ei häiriinny muiden ihmisten vaatteista ollenkaan.
Huh.. en ole vuosiin käynyt Suomessa, voin vaan kuvitella miltä se näyttää 🥱
Terv Ulkosuomalainen
Itsekin ihmetellyt samaa.
Ne on kuitenkin Karin paitoja.
Juuri tänään näin optikolla käydessäni yhden 60-70v naisen semmoinen päällä. Ihan kivaltahan se näytti, pirteämpi kuin joku harmaa neule.
Mulla on noita varmaan 10 ja rakastan niitä yli kaiken (ja olen just sellanen kohta 50v täti) MUTTA tajuan että se on aluspaita ja siksi käytän niitä vain kotona. En koskaan julkisissa tiloissa. Hämmentävää että niitä ei tajuta aluspaidaksi? Kari Traalla on erikseen ihan oikeita päiväkäyttö neuleita myös.
On niitä ihan päällyspaitojakin. Itse tosin käytän ohan vaan juostessani noita paitoja.
Pelkästään tuon brändin nimi on niin epämiellyttävä, että jää minulta kauppaan. Liikaa ärriä ja kaksoisvokaali lopussa. Miksiköhän se nimi muuten ärsyttää minua niin paljon, onko muita?
Tuo nimi jo etoo, en voisi pukea päälle.
No eikö se ole niin kallis, että sopii vaikka häihin tms. juhliin.
Onko nuo saaneet lahjaksi, eivätkä tiedä että aluspaita?
Toisaalta jotkut ovat sitä mieltä että leggarit ovat kalsarit, ja toiset käyttävät päällysvaatteina.
Kuten minäkin.
Sain muuten joululahjaksi tuollaisen kerraston, hyvin voisin käyttää kyllä ihan missä vaan.
Ne urheilusukat on kyllä hyviä ja kestäviä. Nytkin on sellaiset nilkkasukat jalassa (käytän perussukkina). Eivät rullaudu ja ovat kauniita.
Ihmiset eivät välitä enää tyylikkyydestään. Kaiken pitää olla ennen kaikkea rentoa, pukeutumista myöten.