Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljon teillä maksoi jouluruoat?

Vierailija
23.12.2022 |

Paljonko teillä on tullu maksamaan koko joulun jouluruoat yhtä henkilöä kohden, jos mukaan lasketaa kaikki leipomukset ja ruoat ylipäätään?

Kommentit (36)

Vierailija
21/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kinkkukin maksoi jo yli 200 euroa!

Vau, nyt on sikaa

Vierailija
22/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän sitä rahaa on palanut paljon. Kinkku noin 28€ (6 kg), suklaat 7€ (3x Panda Juhlarasia), juomat 5€ (julmust, cola), lanttulaatikko ei maksa itse tehtynä paljoakaan (0,50€/kg lantut), paitsi piti ostaa uutta siirappia 2,09€ ja kermaa 0,45€, herneet 85 senttiä, perunat noin 1€ (perunamuusiin), suolakurkku 2,05€ iso tölkki, punajuuri 0,89€, voirasia joulutorttuihin 3,50€. Maitoa 2 litraa 1,90 €

Kyllähän näihin joulujuttuihin on mennyt noin 50€, pitää vielä halpaa tarjouslohta etsiä pöytään. Mutta joulusapuskaa riittää sitten koko viikoksi!

T. Lidl-mies.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

n. 700€, 15 syöjää.

Vierailija
24/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oo käynyt vielä kaupassa. Tehdään ruuat pienimuotoisesti. Ei aleta paistamaan kinkkua kahdelle ihmiselle.

Vierailija
25/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotain 40e

t. yksin asuva nainen

Vierailija
26/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

42 euroa. Sisältää yhden pullon myös olutta.

t. yksin asuva mies

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

250g kinkkusiivuja

1 rs (400g) porkkanalaatikkoa

1 rs (400g) lanttulaatikkoa

Maksoivat 11,37€

Vierailija
28/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oda tilaus n.90, tänään 30,eilen noin 20. Yksin asun, poika tulee kertaalleen syömään. Ja en syö huomenna kotona vaan valmiiseen pöytään menen. Ei kinkkua,ei Alkoa noissa. Ihan perus paisti ja kala, laatikot.

Kyllähän kaikki maksaa nykyään paljon, siksi kai sitä töissä käy,että saakin kaupasta jotakin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

1 hlö 8 euroa.

Vierailija
30/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

200 euroa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noin 200 euroa maksoivat viisihenkisen perheen jouluruoat.

Vierailija
32/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

300€ , 4 aikuista 2 lasta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

.

Vierailija
34/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noin 300€, 5hlö. Syödään tuosta 2-3 päivää. Hyvin kalapainotteista. Kinkku oli kallis yksittäinen ostos mikä nosti hintaa noin 80€.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
35/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

400€, neljä aikuista ja viisi lasta. Ei mielestäni kallista.

Vierailija
36/36 |
23.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole vielä ostanut mitään, ei tee mieli jouluruokia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä neljä