Lue keskustelun säännöt.
Onko teille muille hankala tottua aina uuteen vuosilukuun. Nyt on joulukuu 2022 ja vasta nyt tunnen -22 omakseni
20.12.2022 |
niin että se tuntuu automaattiselta. Tammikuussa alkaa sitten taas se totuttelu uuteen vuosilukuun. Rasittavaa. Voitasko me lopettaa tää ajanlasku.
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
On, varsinkin kun vuodet tuntuvat menevän niin nopsaan nykyään. Eritoten vuoden alussa on aina vaikeuksia muistaa, että on siirrytty taas uuteen vuosilukuun.
Kyllä. Mulla kesti varmaan vuosikymmen tottua 2000-lukuun.
On! Vuodet menevät nykyään liian nopeasti... Elän vieläkin päässäni vuotta 2017, 2018 tai 2019. :D Ahdistavaa... Ajankulu nopeutui täytettyäni 21v, nyt ymmärrän miksi aikuiset jankkaavat ajankulusta.
Yritän pysyä siinä ajatuksessa, että aika on hyvin monimutkainen asia. Onhan siitä teoria, että menneisyys, nykyisyys ja tulevaisuus kulkisivat limittäin, ja olisivat ikään kuin sama asia.