Kai Merilä on nolo!
Kyllä myötähäpeä oli taas huipussaan kun katsoi Kai Merilää Jussilan dokkarissa. Minään älynväläyksenä en ole häntä koskaan pitänytkään Nykäsen juttujen takia, mutta kyllä esiintyminen tuossa dokkarissa oli kaiken huippu!
Kommentit (17)
Kyllä huomaa että tää on Vauva.fi -keskustelusivusto. On niin aikuismaista kirjoittelua että :)
T: Lähes teini-ikäinen
Somerolla, siellä kulki ilman paitaa nahkaliivi yllä...
YÖK YÖK YÖK YÖK JA PUISTATUS!!!!!
Tämä kirja oli pakko kirjoittaa.
Kuusi vuotta legendaarisen suomalaisen urheilusankarin Matti Nykäsen luottotoimittajana kasasi harteilleni niin paljon hurjia kokemuksia, tunteita, tuskaa ja seikkailuja, että ne oli kerta kaikkisen pakko purkaa mielestä pois. Jo pelkästään terapeuttisessa merkityksessä.
Toiseksi kaikkea en ole vielä paljastanut lukuisissa tekemisissäni Seiskan Nykäs-jutuissa. Totta puhuen, monet kokemuksemme eivät olisi mitenkään edes sopineet viihteelliseen perhelehteen. Tämä kirja pureutuu nimenomaisesti tähän osa-alueeseen: mitä kaikkea on vaadittu, järjestetty, junailtu ja suoraan sanoen välillä nyrkein hoidettu, jotta kansa on saanut lukea joskus jopa viikottaisen Matti-annoksensa Seiskasta. Ennen kaikkea kirja kertoo toimittajan ja kohujulkkiksen erikoisesta ystävyydestä; todellisesta elämästä otsikkojen takana. Älkää kuitenkaan odottako tästä mitään kohupaljastuskirjaa. Minä sijoittaisin tämän sarjaan veijaritarina.
Kai Merilä
Vierailija:
Somerolla, siellä kulki ilman paitaa nahkaliivi yllä...YÖK YÖK YÖK YÖK JA PUISTATUS!!!!!
Jopas on ollut näky! Ja vielä se blondattu kasaritukka :D
kaitsulla on ollut permis ;)
Ja aina vaan paranee! :D
pääsi Somerolla paikallislehteen töihin, kun sen vaimo(?) oli päätoimittajan tytär. Testosteronia uhkuva, itse en pidä ja kirjoitusten tasokin heikohko.
kuin seiskan kestojulkutkin, Nykänen ja Jutta. Jutta tarvii julkisuutta, kun pyörittää niitä verkostomarkkinointijutskiaan. Typerää vain, että täti tekee " suremisestaan" markkinontikikan. Ei muuten omaa yhtään sellaista karismaa, kuin miesvainajansa.
Onhan se joskus tehnyt musiikkiakin, muistan kun se s-marketin pihalla nahkaliivissä ja pitkässä permanenttitukassa laulo onnen apilaa. Oli ihan hyvä, siis sanoitus.
Miten tää kaikki edes voi olla mahdollista?! :D Nykänen on arvoisessaan seurassa kyllä.
onnenapilaa, eikös siitä ollut se musiikkivideokin??? Aarghhhhh...
Jyväskylässä asunut nuorena ja siksi Nykäsen hyväksikäyttäjä. On kyllä Reino Koivuniemen tyttären kanssa naimisissa, eikä herra linnanherra Koivuniemi ole Somerolehden päätoimittaja. Hiidenlinna ollut myynnissä kauan... negatiivinen julkisuus Merilän ansiota.
Voin 80-luvun nuorena kertoa, että aika monella miehellä oli silloin permis. Että kääk - olipahan hui kauheeta ! Huoh.. eiks teillä muuta ole ?
Eläimet eivät ole kännissä... vai tarkoitatko.... hyi. Perskännissä tietysti sillä erolla, että eläimillä on häntä kännien poishuiskimiseen. Merilän prinssinakilla ei huiskita mitään.