Uhkailivatko vanhempanne riidoissa erolla, kun olitte pieniä?
Kommentit (7)
Ei koskaan. Äitini piti joskus mykkäkoulua, mutta muuten heidän riitelynsä ei tullut näkyviin mitenkään, en tiedä oliko sitä edes.
Joo. Erosivat sitten jossain vaiheessa, kun itse olin jo aikuistunut ja kotoa omilleni muuttanut.
Kerran oli 80-luvulla vanhemmilla riita autossa, josta lapsena ahdistuin. Toinen halusi kääntyä autoilla toiseen suuntaan ja toinen toiseen, oikeasta reitistä riitelivät ikävään sävyyn, ei heti loppunut. Äiti on tiuskivasta suvusta, sama tapahtuu jos antaisin repsikan penkiltä väärän ohjeen vahingossa, kartat epäselviä.
Joo, mutta tyhmät eivät eronneet ja kärsivät sitten tahoillaan loppuun saakka. What a waste of life.
Aivan jatkuvasti, joka riidassa. Lopulta aloin teininä toivoa, että eroaisivat. Tämä tapahtui valitettavasti kuitenkin vasta, kun olin kolmekymppinen.
Kaikille teillä erolla uhkailijoille sanoisin, että pää kiinni tai erotkaa oikeasti. Varsinkin jos on lapsia kuulemassa, se on karmeaa henkistä väkivaltaa.
eivät uhkailleet, sen sijaan isä paiskoi äitiä pitkin seiniä ja huusi ja haukkui sanoilal jotka ei pääse palstan sensuurista läpi.