Heikkona verikokeisiin?
Ongelmana se että verikokeet pitäisi saada otettua mutta heikko ja huimaava olo.
Aika vaan on kohta ja joudun maksamaan tod näkösesti peruutuksesta jos en mene.
Kokeillako mennä näin heikkona, kokemuksia onnistuuko ottaminen vai pyörrynkö heti?
Kommentit (5)
Heikkona verikokeisiin kuulostaa siltä kuin ei voisi elää ilman verikokeita. On siis umpirakastunut siihen piikittämiseen.
Mistä voit jo nyt tietää, että olet heikkona vielä päivienkin päästä, jos olet heikko 24/7, löytyy varmaan selitys juurikin siitä verikokeesta.
Vierailija kirjoitti:
Mistä voit jo nyt tietää, että olet heikkona vielä päivienkin päästä, jos olet heikko 24/7, löytyy varmaan selitys juurikin siitä verikokeesta.
No eiköhän ap ollut menossa niihin kokeisiin tänään eikä päivien päästä.
Voit mennä heikkona. Aika usein niitä otetaan sairailta ja heikoilta tilan selvittämiseksi. Näyte voidaan ottaa myös makuullaan jos tarpeen - otetaanhan niitä sairaalasängyissä oleviltakin. Sano vaan näytteen ottavalle hoitajalle että sinulla on heikko olo ja huimaa, niin hän tietää mitä tehdä.
Pyydä, että ottavat makuullaan. Se on ihan mahdollista.