Lue keskustelun säännöt.
Miksi Jodelissa kiusataan?
30.09.2022 |
Jodel on muuttunut ihan kummalliseksi. Siellä saa aivan vapaasti kiusata ja ahdistella mutta jos joku yrittää puuttua kiusaamiseen ja ahdisteluun niin kiusaajarinki poistaa puutujan.
Muuttunut aivan hirveäksi viimeisen vuoden aikana, enää siellä on todella agressiivisia ahdistelijoita ja kiusaajia mutta ei enää oikein mitään järkevää keskustelua.
Jotenkin koko idea kääntynyt ihan päinvastoin.
Kommentit (2)
Maalitusta on tullut myös sellaisille jotka joutuneet rajoittamaan kerrostaloissa mölyäviä nuoria. Eikä ole vaan yksi tapaus.
t: tietäjä
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ennenkaikkea, miksi Jodelissa tapahtuvaan maalittamiseen ja kiusaamiseen ei puututa.
Jodelin tuki taas nostelee käsiä pystyyn eikä niitä kiinnosta pätkääkään kun joukko ahdistelijoita ja kiusaajia työntää itsemurhaa hautovaa lähemmäs kuilua, kun tuli huutamaan apua.
Tai se yksi nuori tyttö joka deittiraiskattiin koska Jodelissa on todella helppo jäädä seksuaalisen hyväksikäytön uhriksi ja se antaa tosi hyvät työkalut siihen.